W jaki sposób odpowiednio wybierać olejek roślinny?

To, jakich kosmetyków używamy do naszej codziennej pielęgnacji, jest bardzo ważne. Bardzo ważne jest również wybieranie odpowiednich miejsc, w jakich je kupujemy. Można oczywiście od razu wybierać sprawdzone miejsca, takie jak sklep naturalny, nie każdy jednak od razu trafia pod ten dobry adres. Czasem wybieramy się również do sklepów stacjonarnych, a na rzetelność obsługi raczej nie ma co liczyć. Wtedy przydaje się nam nasza wiedza.

Jaki olej jest najlepszy?

Naturalne oleje przede wszystkim powinny być nierafinowane – w sprzedaży można znaleźć również rafinowane, te jednak nie posiadają aż tylu dobroczynnych składników. W przypadku rafinowanych można spotkać się z dodatkiem chemii, która ma pomóc w ich oczyszczeniu. Można je łatwo rozpoznać – są w zakupie tańsze, nie mają bardzo charakterystycznego zapachu oraz nie posiadają wszystkich właściwości. Na etykiecie produktu powinna być również informacja o tym, czy olej jest tłoczony na zimno. Dlaczego ma to takie znaczenie? Te, które tłoczone są w taki sposób, są zwyczajnie najlepszej jakości, mają również najwięcej właściwości.

Co jeszcze jest ważne?

Warto zwracać uwagę na sposób zapakowana oraz na to, gdzie są przechowywane w sklepie. Olej kupiony przez nas powinien znajdować się w szklanej butelce, powinien być również zabezpieczony przed światłem ciemnym kolorem szkła. Najlepiej, aby chroniony był dodatkową osłoną z kartonu.

2 Replies to “W jaki sposób odpowiednio wybierać olejek roślinny?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *