Czego nie będą zawierać zdrowe kosmetyki naturalne?

Od zawsze chętnie kupujemy konwencjonalne, tradycyjne kosmetyki, rozpowszechnione na tak szeroką skalę, że w zasadzie bez trudu można je dzisiaj zakupić nawet w supermarketach podczas cotygodniowych zakupów. To jednak zdecydowanie nie jest dostateczny powód, żeby korzystać z nich nagminnie – dzisiaj jedynie  naturalne kosmetyki są tymi, jakie powinno się stosować dla swojego własnego dobra oraz dla zdrowia i swojego dobrego wyglądu.

Niekoniecznie odpowiednie substancje

Można bez bicia się przyznać – nie sprawdzamy skład żadnego kosmetyku, z jakiego korzystamy na co dzień, a większość z nas, nawet gdyby przeczytała skład, i tak by nie wiedziała do końca, z czym ma do czynienia. To jednak nie ściąga z nas odpowiedzialności za nasze zdrowie – obecnie jedynie kosmetyki, jakie znajdziesz w takich miejscach, jak sklep naturalny, są coś warte.  W tych wytwarzanych z naturalnych, a jeszcze lepiej – z ekologicznych produktów, nie znajdziecie żadnych sztucznych konserwantów, nie znajdziecie również substancji pochodzących od martwych zwierząt. A dzięki nowoczesnym technologiom nie jest konieczne ich testowanie na zwierzętach.

Co można znaleźć w konwencjonalnych kosmetykach?

Tutaj królują przede wszystkim pochodne ropy, a także silikony oraz parafiny, które w produkcji są znacznie tańsze od tych naturalnych składników, których wyprodukowanie wymaga nie tylko sporo wysiłku, ale także nieco kosztuje. Na przykład najczęściej w mleczkach czy balsamach do ciała można znaleźć olej parafinowy, sprawiający, że skóra od razu staje się miękka oraz wygładzona, gdyż na jej powierzchni wytwarza się cienka warstewka, dająca natychmiastowy efekt.

2 Replies to “Czego nie będą zawierać zdrowe kosmetyki naturalne?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *