Co powinniśmy wiedzieć o kosmetykach konwencjonalnych oraz jakie są dla nich alternatywy?

W codziennej pielęgnacji naszego ciała trudno jest nam nie posługiwać się różnorodnymi środkami czy kosmetykami. Ciężko nam jednak samodzielnie rozeznać się w tym, jakie składniki są dobre, a jakie niekoniecznie. Jednak, aby zachować dobre zdrowie, koniecznie powinniśmy wiedzieć o kilku podstawowych rzeczach, jakie dotyczą naszych kosmetyków. Przede wszystkim jednak trzeba mieć  świadomość, że ekologiczne produkty to najlepsze, jakie można zafundować swojej skórze.

Dlaczego kosmetyki konwencjonalne nie są dobrym rozwiązaniem?

W tradycyjnych kosmetykach nie brakuje różnych syntetycznych substancji, konserwantów, ale także silikonów czy substancji ropopochodnych, których niektórzy z nas w ogóle się nie spodziewają. Co więcej, efekt, jaki wywołują konwencjonalne kosmetyki, często są jedynie pozorne. O przykład nie trzeba się nawet bardzo starać – w wielu balsamach nawilżających oraz pielęgnujących do ciała efekt gładkiej skóry, jaki jest uzyskiwany w zasadzie natychmiast wywołuje znajdujący się w składzie olej parafinowy, tworzący cienką, gładką warstwę. Takich przykładów nie brakuje w różnych markach.

Alternatywa dla niezdrowych kosmetyków

Obecnie zdecydowanie najlepsze są do ogólnego stosowania kosmetyki naturalne, produkowane jedynie z najlepszych składników, takich jak drogocenne ekstrakty, wyciągi, olejki eteryczne, ale również minerały oraz witaminy. Tutaj również nie znajdziemy substancji pozyskiwanych z martwych zwierząt, ani nie będziemy musieli uczestniczyć pośrednio w testowaniu kosmetyków na zwierzętach.

2 Replies to “Co powinniśmy wiedzieć o kosmetykach konwencjonalnych oraz jakie są dla nich alternatywy?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *