Cera naczyniowa oraz z problemami – jakie kosmetyki można stosować w ich przypadku?

Jeśli mamy problemy z naszą cerą, czyli na przykład trądzik nie zniknął wraz z wejściem w dorosłość lub na naszej twarzy wciąż znać niekoniecznie estetycznie wyglądające i wiecznie pękające naczynka, często zastanawiamy się, jakie kosmetyki są dla nas najodpowiedniejsze i nie zawsze wybór jest łatwy. Na stronach takich sklepów  jak sklep naturalny można jednak znaleźć odpowiednie produkty. Odpowiednie zaś są przede wszystkim oleje roślinne.

Uniwersalne i lecznicze

Oczywiście nie każdy rodzaj oleju będzie nadawał się do cery, która ma skłonności do zapychania się. To jednak nie znaczy, że ekologiczne oleje nie są uniwersalne, że nie wywołują żadnych alergii ani podrażnień skóry. W przypadku cery trądzikowej nie powinniśmy jednak stosować produktów takich jak olej kokosowy, z orzecha laskowego, z kiełków pszenicy, z krokosza, palmowego oraz z pestek brzoskwini. Tymi odpowiednimi będą zaś: oleje z ogórecznika,  konopne, z pachnotki, z pestek malin, jojoba, wiesiołek, len, a nawet czarna porzeczka.

Cera naczynkowa

Również w przypadku cery naczynkowej mamy zwykle dylemat związany z odpowiednim dobraniem kosmetyków nawilżających. Tutaj najlepiej sprawdzą się olejki z dzikie róży, ale także z nasion czarnej porzeczki czy truskawki oraz maliny, granatu, winogron, ale także rokitnika, Maraku oraz ogórecznika lekarskiego. W przypadku pękających naczynek dobrze jest posiadać również preparat, w którym nie zabraknie witaminy C, jest ona odpowiedzialna za obkurczanie się naczynek i zmniejszanie widocznych niedoskonałości.

2 Replies to “Cera naczyniowa oraz z problemami – jakie kosmetyki można stosować w ich przypadku?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *